Aşk Şiirleri, Aşk Şiiri, Şiirler, En Güzel Aşk Şiirleri

Şiir BANYO İÇİN DOLAP ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ
Kategori Yazılar
Okunma 311 Görüntülenme

Banyolar evimizde çok fazla vakit geçirmediğimiz fakat en çok ihtiyaç duyduğumuz alandır. Bu alanı kullanım amaçlarımıza göre düzenleyerek çok daha kullanışlı hale getirebiliriz. Banyolar birkaç ana parçadan oluşur. Bu parçalar klozet, duşakabin, banyo dolaplarıdır. Klozet ve duşakabin için belirli seçenekler vardır fakat banyo dolapları için oldukça fazla seçenek vardır. Banyo dolaplarını seçerken belirli kriterler belirlenmelidir. Geniş depolama alanı sunan dolaplar, sağlam ve uzun ömürlü dolaplar, renk çeşitliği sunulan dolaplar. Firmamızda oldukça fazla dolap çeşidi vardır. Banyonuza almak istediğiniz dolap için karar verdikten sonra tüm çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz. Banyo için Dolap alırken nelere dikkat edilmeli hep birlikte  inceleyelim.

Banyo dolabı alırken malzeme seçiminin önemi

Dolap malzemesi olarak birçok çeşit sunulmaktadır. Plastik, doğal ahşap, suntalem, MDF v.b. Bu malzemelerin en uzun ömürlü ve kalitelisi ise MDF’dir. Bu malzeme oldukça sağlamdır. Banyolar buharın, suyun ve nemin fazla olduğu mekanlar olduğundan banyoda bulunan her eşyanın, malzemenin yıpranma payı daha yüksektir. Bu nedenle banyo için seçilen eşyalarda kaliteli ve uzun ömürlü malzemeler kullanılmalıdır. Banyonuza seçtiğiniz dolabın uzun yıllar kullanılabilmesi için ana malzemesi MDF’den oluşan dolapları tercih edebilirsiniz. Firma olarak üst kalite sağlam MDF’den ve suntalemden ürettiğimiz dolaplarımızı uzun süre sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Bu dolapların daha sağlam ve su geçirmez olması için üzerine kullanılan vernikler dolaplara daha fazla uzun ömür katmaktadır.

Banyo dolabı alırken boyut ve renk seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Dolap alırken nelere dikkat edilmeli konusuna dönecek  olursak, banyolar her evde farklı dizayn edilir ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Yatak odalarında inşa edilen banyolar ebeveyn banyosu olarak tasarlanmaktadır. Evde bulunan ikinci bir banyo olduğundan ve odanın içinde bulunduğundan çok daha küçük tasarlanmaktadır. Ebeveyn banyonuza dolap seçerken aşağıdaki maddelere dikkat edebilirsiniz;

  1. Eğer ebeveyn banyolarınız için dolap seçimi yapıyorsanız hem ekonomik hem kaliteli hem de alanı daraltmaması için küçük ebatlı dolaplar tercih etmelisiniz.
  2. Banyo temizliğinin daha kolay olması ve su gelmediği için daha uzun ömürlü olması için dolabın duvara monteli olması önemlidir.
  3. Beyaz renkli ve büyük aynalı dolaplar küçük alanın daha geniş görünmesini sağladığından firmamızın bu şekilde tasarlanan dolaplarını inceleyebilirsiniz.

Evimizde bulunan diğer banyo için ise dolap seçimlerinizi daha kullanışlı ve depolama alanı daha fazla olan dolaplardan yana kullanabilirsiniz. Bu dolapları ne amaçla kullanacağınız da oldukça önemlidir. Dekoratif amaçlı kullanılan dolapların depolama alanları biraz daha az olabilmektedir. Açık raflar ve cam minimal dolaplar dekoratif amaçlı kullanılabiliyor fakat yeteri kadar kullanışlı olmayabilir. Banyonuza alacağınız ya da yaptıracağınız dolap için yerinizin ölçüsünü doğru almalısınız. Çekmece, havlu bölümü, deterjan bölümü gibi ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemelisiniz. İsteklere yönelik her türlü dolabı yaptırabilirsiniz. Raf aralıkları, açık ve kapalı raflar, çekmeceler tamamen kullanım amacınıza göre tasarlatarak yaptırabilirsiniz.

Banyo dolabı seçerken dekorasyonun önemi

Banyolarda dekorasyona çok fazla önem verilmemekle birlikte dizayn edildiğinde banyoların harika bir mekana dönüştüğünü kabul etmeliyiz. Banyo dolaplarında kalite ve kullanım alanından sonra en önemli seçim banyo seramiklerine uyumlu dolap seçimidir. Dekorasyonda dikkat edilmesi gerekenler;

  1. Banyo seramiklerinin renginin belirlenerek buna uygun renk seçilmelidir.
  2. Seramik tarzının (klasik, retro, vintage v.b) belirlenerek aynı çizgide bulunan dolap stilleri seçilmelidir.
  3. Banyo dolabında en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise aynalarıdır. Ayna tarzı dekorasyonda oldukça önemlidir. Son dönemde kullanılan yuvarlak ve ışıklı aynalar farklı ve modern bir seçimdir.
  4. Ayna bölümün bulunduğu rafa oda kokuları havlu ve sabun çeşitleri ile dolapların ve banyonun daha şık durmasını sağlayabilirsiniz.
Benzer yazılar
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. Neden ilk yorumu siz yapmıyorsunuz?

Yorumunuz...

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmalısınız.